Skip to content Skip to footer
GÜRAY FANTAZİ İPLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

GÜRAY FANTAZİ İPLİK rahmetli GÜRAY ÇAĞLIYAN tarafından büyük hayaller ve emekler sonucu 1993 yılında Güray Tekstil olarak kurulmuştur. Kurucumuz Güray Çağlıyan (1969-2020), dürüstlüğü, yardımseverliği, güler yüzlülüğü, çözüm odaklı oluşu, araştırmaları ve öngörüsüyle sevilen sayılan bir iş insanı olmayı başarmıştır.

Güray Fantazi İplik 1993 yılından beri dokuma, örme ve ev tekstiline yönelik üretim ve aynı zamanda iplik ithalatı yapan kuruluşumuz 2008 yılından itibaren GÜRSU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE bulunan yeni tesislerine geçmiş olup metalize sim ipliği üretimine başlamıştır. Şu anda 4000 m² kapalı alandan faaliyet gösteren firmamız sim boyama, kesme, büküm ve aktarma makinaları ile kısa zamanda kalitesi, güvenirliliği, kalifiye personeli ve yüksek üretim kapasitesi ile pazardaki yerini almıştır. Bazı Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihracat yapmaya başlamıştır.

2010 yılından itibaren ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE kurmuş olduğumuz fantazi iplik üretim tesisimizde hazırlama makinaları ile akrilik, pamuk, pamuk-akrilik karışım, yün ve yün-akrilik karışımlı ipliklerin üretimine başlanmış olup dokuma, örme, triko ve ev tekstiline yönelik ipliklerin üretimine başlamıştır. Güray Fantazi İplik olarak 2019 yılından itibaren KESTEL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE bulunan 4500 m² kapalı alana sahip olan tesisimizde akrilik, pamuk, yün, tiftik, keten, polyester, viskon, polyamid, bambu ve diğer her türlü fitilden veya iplikten 1 NM ile 20 NM aralığındaki ipliklerle, akrilik flam, makarna, buklet, nope, frize ve geçişli iplikler üretmekteyiz.

Güray Fantazi İplik olarak dürüstlük ve kaliteden ödün vermeden çözüm odaklı ve inovatif üretim çalışmalarımızı sürdürmeye devam etmekteyiz.